Arapça MP3 Dokümanlar

Arapça MP3 Dokümanlar

Arapça öğrenirken arapça mp3 dinlemek çok önemlidir. Özellikle telaffuz konusunda kendinizi geliştirmek ve sesleri doğru telaffuz etmek istiyorsanız mutlaka Arapça ses dosyalarından veya Arapça mp3 dokümanlardan yararlanmanız gerekir. Yani bol bol fasih arapça dinlemesi yapmanızda fayda var. Bu dinleme faaliyetini her gün azar azar ama düzenli olarak yapmanız gerekiyor. Mesela her sabah 15 dk. gibi. Örneğin, sıkışık bir trafikte iseniz telefonunuzun kulaklığını takın, arapça mp3 dinlemeye başlayın. Ama bunu her gün yapın. Dinlerken kelime yakalamaya çalışın, konuyu anlamaya çalışın. İlk etapta fasih arapça dinlemeye çalışın. Çünkü eğer yolun daha başındaysanız lehçe telaffuzları sizi zorlar ve Arapçayı anlamadığınızı düşünürsünüz. “Hiç-bir-şey” anlamasanız da dinlemeye devam etmelisiniz. Bu bölümde sizler için derlediğimiz pratik Arapça ile ilgili ses dosyaları, Arapça şarkılar, Arapça sesli çocuk hikayeleri, Arapça günlük konuşmalar gibi değişik konularda arapça mp3 kayıtları var. Bol bol dinlemenizi dileğiyle.

Arapça MP3 Sesli Dokümanlara Nasıl Çalışmalısınız?

Arapça mp3 ses kayıtlarını çalışırken şu sıralamayı izlemenizi öneriyoruz:

  1. Mutlaka kulaklıkla dinleyin, not alacağınız kağıt ve kaleminiz yanınızda hazır olsun.
  2. Hikayeyi baştan sona dinleyin. Konusunu kavramaya çalışın.
  3. Hikayeyi, anlama düzeyinize göre kelime kelime veya cümle cümle durdurarak dinleyin. Duyduğunuzu yazın. Bilmediğiniz kelimeleri sözlükten bulun.
  4. Duyarak yazdığınız kısımları tercüme etmeye çalışın.
  5. Hikayeyi tekrar baştan sona kesintisiz dinleyin
  6. Anladıklarınızı Arapça olarak anlatın, sesinizi kaydedin. Kendi kaydınızla orjinal kaydı karşılaştırın. Telaffuz hatalarınızı düzeltmeye çalışın.

Başarılar…

Pratik Arapça kapak
Şarkılar Kapak
Çocuk Hikayeleri kapak
Günlük Konuşmalar kapak

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Arapça Özel Derslerimize katılarak, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla siz de Arapça öğrenebilirsiniz. Hemen bize ulaşın!

ARAPÇA MP3 DOKÜMANLAR