AÖF İlahiyat Arapça Dersleri

AÖF İlahiyat Arapça Dersleri Nedir?

AÖF İlahiyat ArapçaAçık Öğretim Fakültesi İlahiyat Önlisans Programı kapsamında okutulan, 4 döneme ayrılmış toplam 2 yılı kapsayan bir programdır. AÖF İlahiyat Arapça Dersleri Arapça 1, Arapça 2, Arapça 3 ve Arapça 4 dönemlerinden oluşur. Hazırlanan yeni müfredata göre AÖF İlahiyat Arapça 1, Arapça 2, Arapça 3 ve Arapça 4 ders konularında yeni bir düzenlemeye gidilmiş ve AÖF İlahiyat Arapça kitaplarının müfredatı tamamen değiştirilmiştir. Arapça 1 kitabı sıfırdan başlayan öğrencilere yönelik olarak dizayn edilmiştir. Ünitelerde yine dil bilgisi konuları işlenmekle beraber başta “Arapçaya Giriş” adı altında Arapça alfabe, harekeler, okuma ve yazma sistemi, isimlerde ve sıfatlarda belirlilik, zamirler, işaret isimleri gibi temel konular ve günlük hayatta yönelik kullanılan Arapça kalıp ifadeler işlenmektedir.

AÖF İlahiyat Arapça Derslerimiz Neleri Kapsıyor?

 1. Arapça Dil Bilgisi Detaylı Konu Anlatımları

  Arapça 1 derslerimizde öncelikle müfredata yeni eklenmiş olan “Arapçaya Giriş” bölümü kapsamında Arap alfabesi, harekeler (fetha, kesra, ötre, şedde vs.), okuma kuralları, isimlerde ve sıfatlarda belirlilik, zamirler, işaret isimleri konuları detaylarıyla anlatılıp işlenmektedir. Daha sonra ünitelerin kapsadığı Arapça Dil Bilgisi konuları sıfır düzeyindeki bir öğrencinin bile anlayabileceği basitlikte bol örneklerle anlatılmakadır. Arapça 2, Arapça 3 ve Arapça 4 derslerimizde de aynı şekilde ünite konuları, düz liseden gelmiş olanların da anlayacağı basit bir dille, bol örneklendirilerek anlatılmaktadır.

 2. Arapça Soru Çözümleri

  Tüm ünitelerin  alıştırmaları ve deneme sınavları tek tek izah edilerek çözülmektedir. Ayrıca önceki yıllarda çıkmış olan sorular tüm detaylarıyla anlatılıp çözülmektedir.  Doğru şık neden doğru, yanlış şıklar neden yanlış tek tek izah edilmektedir.

 3. Arapça Soru Çözme Teknikleri

  Sorular çözülürken sorudaki kelimelerin anlamlarını bilmeseniz bile birtakım ipuçlarından yararalanarak soruların en kestirme yoldan nasıl çözüleceği gösterilmektedir.

   

   

  AÖF derslerimize katılarak Arapça derslerinden yüksek puanlar alan öğrencilerimizin yorumlarını okumak için tıklayın.

Arapça Derslerimizin Avantajları Neler?

 1. Basit ve Kolay Anlatım

  Derslerimizde ağır gramer terimleri kullanılmadan, her öğrencinin anlayabileceği basit anlatım teknikleriyle kolay bir öğretim metodu uygulanmaktadır.

 2. Gün / Saat Sınırlaması Yok

  Derslerimize herhangi bir günün herhangi bir saatinde, istediğiniz an izleyebilirsiniz. Kurslarda olduğu gibi belli bir gün veya saat sınırlamanız yoktur.

 3. Mekan / Cihaz Sınırlaması Yok

  Derslerimize ister evinizden, ister işyerinizden, ister bir kafeden, ister bir tatil beldesinden katılabilirsiniz. Cep telefonunuzdan veya tabletinizden yahut da dizüstü bilgisayarınızdan yani kısaca internete bağlanabildiğiniz her yerden derslerimizi takip edebilirsiniz.

 4. Tekrar Sınırlaması Yok

  Hizmet süresi boyunca kayıt yaptırdığınız dersleri sınırsız sayıda tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Bir dersi ilk dinleyişte anlamamış olabilirsiniz. O dersi istersiz 3 kere isterseniz 30 kere tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

 5. Soru Sorma İmkanı

  İzlediğiniz dersle alakalı anlamadığınız yerleri ders hocasına mail atarak sorabilirsiniz.

AÖF ARAPÇA DERS ÖRNEKLERİ

AOF Arapça 1 Örnek Ders Anlatımı ve Soru Çözümleri

AOF Arapça 2 Örnek Ders Anlatımı ve Soru Çözümleri

AOF Arapça 3 Örnek Ders Anlatımı ve Soru Çözümleri

AOF Arapça 4 Örnek Ders Anlatımı ve Soru Çözümleri

AÖF Arapça Derslerinden Geçmek için Uzmanlarımızdan Özel Ders Alın!

AÖF Arapça konularını anlamakta gerçekten zorlanıyorsanız, yıllarca uğraşmanıza rağmen bir türlü Arapça sınavlarını verip sınıfı geçemiyorsanız veya Arapçayı daha detaylı öğrenmek istiyorsanız profesyonel hocalarımızdan özel ders de alabilirsiniz. Arapça özel derslerimiz birebir veya en fazla 10 kişilik özel gruplar halinde yapılmakta, ihtiyaçlarınıza göre bir çalışma takvimi belirlenerek en kısa sürede maksimum öğrenme sağlanmaktadır.

Detaylı bilgi için: 0541 536 20 09

0 responses on "AÖF İlahiyat Arapça Dersleri"

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Uygulama © HETA WEB. Tüm Hakları Saklıdır.