Arapça Dinle, İzle, Uygula

arapca-ogrenme-yontemleri-02

Arapça Dinle, İzle, Uygula

Arapça Dinle, Arapça İzle, Arapça Uygula!

Arapça öğrenme maratonunuzda bu üçlü çok önemli, bunu asla unutmayın!

Doğru gözlemleyin, doğru duyun, doğru telaffuz edin. Ama bu kadar doğruyu ilk etapta yapamayacaksınız, illa yapmak için kendinizi yıpratmayın, hata yapmak serbest!

Hergün mutlaka bir Arap kanalını izleyin. İlk etapta özellikle haber kanallarını izlemenizi tavsiye ediyoruz. İzleyeceğiniz kanal şunlardan biri olabilir:
(İzlemek istediğiniz kanala tıklayın)

TRT Arapça

Al-Jazeera

RT Arabic

Al- Alem

Aynı şekilde Arapça radyo veya TV programlarını takip etmeye çalışın. Sitemiz üzerinde yer alan Arapça video dokümanlardan istifade edebilirsiniz. İnternet üzerinden, youtube üzerinden bir çok Arapça film, tiyatro vb. kayıtlara ulaşmanız mümkün. Fasih Arapça filmler veya tiyatrolar aramak için şu kelimeleri kopyalayıp yapıştırabilirsiniz:

افلام العربية بالفصحى

افلام بالعربية الفصحية

مسرحيات بالعربية الفصحية

برامج بالعرية الفصحية

فيديوهات بالعربية الفصحية

Ayrıca sitemizdeki Fasih Arapça Diziler bölümünde de Arapçanızı geliştirecek bir dizi bulabilirsiniz

İzlediğiniz Arapça film, tiyatro, haber her ne olursa olsun, telaffuzlara, mimiklere, tonlamalara dikkat edin. Başlangıçta hiçbir şey anlamasanız bile bilinçaltınızda bunlar yer etmeye başlayacaktır. Zamanla gördüğünüz davranışlar (örn. tanışan iki Arap gencinin hareketleri) o davranış esnasında duyduklarınızla (tanışma esnasında karşılıklı söyledikleri kelimeler) perçinleşecek ve bu tecrübeniz sosyal ortamlarda (örn. Facebook’ta bir Arap’la tanışırken) bilginizi test etmeye ve geliştirmeye olanak sağlayacaktır.

Yani, Arapça dinle Arapça izle Arapça uygula!

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Arapçaya sıfırdan başlamak isteyenler, yıllardır Arapça çalıştığı halde bir türlü konuşamayanlar, Arapçada artık boşuna kürek çektiğini düşünmeye başlayanlar…

Evinizde, işyerinizde, kursa gitmeden, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla Arapça öğrenebilirsiniz. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin!

ARAPÇA UZMANI

Yorumlar ( 2 )

 • İbrahim AKTAŞ

  Yine çok güzel bir bilgilendirme ve yönlendirme..
  Teşekkürler..
  Teşbihte hata olmasın, bilmediği veya tedirgin olacağı bir yola çıkan insanın ihtiyacı olan en luzumlu şey doğru bir rehberdir. Bunu hisseden insan için artık o yol çok daha kolay ve selametlidir..
  3-4 ay önce arapça çalışmaya başladım. Takdirle ve muhabbetle takip ediyorum. Arapça Deposu ile 1 veya 1.5 sene içerisinde hedeflerime ulaşacağıma inanıyorum.. Başarılarınızın devamını dilerim..
  Selametle kalın..

  • Ibrahimhoca

   Kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederiz. Çalışmalarınızda başarılar.