Arapça Dinle, İzle, Uygula

arapca-ogrenme-yontemleri-02

Arapça Dinle, İzle, Uygula

Arapça Dinle, Arapça İzle, Arapça Uygula!

Arapça öğrenme maratonunuzda bu üçlü çok önemli, bunu asla unutmayın!

Doğru gözlemleyin, doğru duyun, doğru telaffuz edin. Ama bu kadar doğruyu ilk etapta yapamayacaksınız, illa yapmak için kendinizi yıpratmayın, hata yapmak serbest!

Hergün mutlaka bir Arap kanalını izleyin. İlk etapta özellikle haber kanallarını izlemenizi tavsiye ediyoruz. İzleyeceğiniz kanal şunlardan biri olabilir:
(İzlemek istediğiniz kanala tıklayın)

TRT Arapça

Al-Jazeera

RT Arabic

Al- Arabiyya

Al- Alem

BBC Arabic

Aynı şekilde Arapça radyo veya TV programlarını takip etmeye çalışın. Sitemiz üzerinde yer alan Arapça video dokümanlardan istifade edebilirsiniz. İnternet üzerinden, youtube üzerinden bir çok Arapça film, tiyatro vb. kayıtlara ulaşmanız mümkün. Fasih Arapça filmler veya tiyatrolar aramak için şu kelimeleri kopyalayıp yapıştırabilirsiniz:

افلام العربية بالفصحى

افلام بالعربية الفصحية

مسرحيات بالعربية الفصحية

برامج بالعرية الفصحية

فيديوهات بالعربية الفصحية

İzlediğiniz Arapça film, tiyatro, haber her ne olursa olsun, telaffuzlara, mimiklere, tonlamalara dikkat edin. Başlangıçta hiçbir şey anlamasanız bile bilinçaltınızda bunlar yer etmeye başlayacaktır. Zamanla gördüğünüz davranışlar (örn. tanışan iki Arap gencinin hareketleri) o davranış esnasında duyduklarınızla (tanışma esnasında karşılıklı söyledikleri kelimeler) perçinleşecek ve bu tecrübeniz sosyal ortamlarda (örn. Facebook’ta bir Arap’la tanışırken) bilginizi test etmeye ve geliştirmeye olanak sağlayacaktır.

Yani, Arapça dinle Arapça izle Arapça uygula!

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Eğer Arapça öğrenmeye niyetlendiyseniz, Arapça öğrenmeye nereden başlamalı? Nasıl bir metod izlenmeli? Nelere çalışmalı? Arapça öğrenmenin püf noktaları nelerdir? Arapça öğrenmek zor mu? gibi sorular kafanızda uçuşuyor demektir.

Arapça öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. Bu ön yargıdan kurtularak çalışmalara başlamanızda fayda var. Tüm bu sorularınızın cevaplarını el yordamıyla internetten şurdan burdan toparlayarak bulabilirsiniz. Fakat kendi kendine Arapça öğrenme çabası sizi ancak belirli bir yere kadar götürür. Arapçayı gerçek anlamda öğrenmek için sizi doğru yönlendirecek, bu yolu sizinle birlikte yürüyerek size rehberlik yapacak bir Arapça uzman desteği almanız şarttır.

Yanlış metodlarla veya metodsuzluklarla boğuşarak vakit kaybetmek ve hedeflerinizi sürekli ertelemek yerine Arapça Özel Derslerimize katılarak, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla profesyonel anlamda Arapça öğrenebilirsiniz. Bize ulaşın, taleplerinizi ve hedeflerinizi masaya yatıralım, nasıl çalışacağımıza, Arapça öğrenirken nasıl bir yol haritası izleyeceğimize birlikte karar verelim. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin! Hemen bize ulaşın!

ARAPÇA UZMANI

Yorum Yok