Arap Arkadaş Bulun

arapca-ogrenme-yontemleri-12

Arap Arkadaş Bulun

Arap Arkadaş Bulun

Anadili Arapça olan bir iki arkadaşınızın olması şahane olur. Hele hele sizi sabırla dinleyecek ve hatalarınızı düzeltecek bir arkadaşınız olursa yaşadınız demektir. Onunla bol bol pratik yapmaya bakın. Magazin, günlük hayat, tarih, din, futbol, moda, sanat… neye ilginiz varsa o sahada konuşmaya gayret edin. Ondan günlük yaşama dair özel kuruluşlar öğrenin. Bunlar hiçbir kitapta yazmaz. Arapça konuşulan kültürü tanımak Arapçayı öğrenmek kadar önemlidir. Hitap tarzları, kelime tercihleri, Arapça konuşma tonlamaları, mimikler vb. hususları ancak bir Arap arkadaşınızdan öğrenebilirsiniz. Yaşadığınız kültürel sınırlar çerçevesinde kuracağınız güzel bir arkadaşlık Arapçanızı geliştirebilmeniz için size çok büyük avantajlar sağlayacaktır. Arapçayı hayatınızın içine en ihtiyaç duyacağınız şekilde dahil edecektir. Bir iki Arapça deyimi yerinde ve doğru kullanabilmek, güncel bir konuda Arapça espiri yapabilmek, bir iki Arapça fıkra anlatabilmek Arapça öğreniminizi daha heyecanlı ve zevkli bir hale getirecektir.

DİKKAT!
Ancak şu konu çok mühim, Bulunduğunuz ortamda tanışabileceğiniz örneğin Suriyeli göçmenler olabilir. Bu tarz Arap kökenli göçmenlerle arkadaşlık ilişkisi kurmak, onlar da sizden Türkçe öğrenecekleri için karşılıklı bir menfaat sağlayacaktır. Ancak, seviyeli ve ölçülü davaranmalı, karşı tarafı iyice tartmalı ve ilk etapta özel bilgilerinizi asla paylaşmamalısınız. Hele hele internet üzerinden tanıştığınız kişilere lütfen iki kat dikkatli yaklaşın. Arapça öğreneceğim derken kendinizi bir takım sorunların içinde bulabilirsiniz. O yüzden her Arapça konuşana iyi niyetle yaklaşılmaması gerektiğini ve aynı şeyin Türkler için de geçerli olduğunu burada tekrar hatırlatmak istedik…

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Eğer Arapça öğrenmeye niyetlendiyseniz, Arapça öğrenmeye nereden başlamalı? Nasıl bir metod izlenmeli? Nelere çalışmalı? Arapça öğrenmenin püf noktaları nelerdir? Arapça öğrenmek zor mu? gibi sorular kafanızda uçuşuyor demektir.

Arapça öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. Bu ön yargıdan kurtularak çalışmalara başlamanızda fayda var. Tüm bu sorularınızın cevaplarını el yordamıyla internetten şurdan burdan toparlayarak bulabilirsiniz. Fakat kendi kendine Arapça öğrenme çabası sizi ancak belirli bir yere kadar götürür. Arapçayı gerçek anlamda öğrenmek için sizi doğru yönlendirecek, bu yolu sizinle birlikte yürüyerek size rehberlik yapacak bir Arapça uzman desteği almanız şarttır.

Yanlış metodlarla veya metodsuzluklarla boğuşarak vakit kaybetmek ve hedeflerinizi sürekli ertelemek yerine Arapça Özel Derslerimize katılarak, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla profesyonel anlamda Arapça öğrenebilirsiniz. Bize ulaşın, taleplerinizi ve hedeflerinizi masaya yatıralım, nasıl çalışacağımıza, Arapça öğrenirken nasıl bir yol haritası izleyeceğimize birlikte karar verelim. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin! Hemen bize ulaşın!

ARAPÇA UZMANI

Yorum Yok