Arapça Dil Bilgisi Zor mu?

Arapça Dil Bilgisi Zor mu?

Yıllarca Arapça çalışanların, dirsek çürütenlerin bir türlü Arapça konuşamaması şehir efsanesi değildir. Hal böyle olunca da hemen “Arapça çok zor bir dil” “Arapça dil bilgisi çok zor” “Arapça dil bilgisini anlamak mümkün değil” gibi damgalarla bu güzelim dil suçlanır. Peki ya o yıllarca Arapça çalışanlar doğru yöntemlerle çalışmadılarsa?

Kuralsız dil olmaz, her dilin kendine göre kuralları vardır. Arapça öğrenenler nispeten daha şanslılar çünkü Arapça dil bilgisi kuralları belki de dünyanın en matematiksel kurallarıdır. Temel gramer kurallarını öğrendikten sonra detayları zamana yayarak çalışırsanız hiç zorlanmadan Arapça dil bilgisini öğrenmiş olursunuz. Arapça dil bilgisi kurallarına gömülüp boğulmayın, bu sizi yorar ve soğutur. Kuralları kullandıkça öğrenirsiniz, kuru kuru formül gibi okuyarak dil bilgisini öğrenemezsiniz. O halde bir kuralı öğrendiniz mi, hemen uygulayın! Sonra diğer kurala geçersiniz. Arapça dil bilgisi denilince akla hemen Sarf ve Nahiv gelir. Sarf kelime yapılarını, nahiv ise cümle yapılarını inceler. Arapçaya yeni başlayacaklara bizim önerimiz, öğrenmeye asla sırf dil bilgisi çalışarak başlamayın. Sizi hemen konuşturacak en temel diyaloglarla öğrenmeye başlayın. Merhaba, nasılsın?, iyiyim, adım şu, senin adın ne, nerelisin, şuralıyım gibi.. Bu metodu uygulayan bir çok kitap veya dil setine ulaşmanız mümkün. Sitemizde de Arapça pdf dokümanlar bölümünde bir çok dokümana ulaşabilirsiniz. Ayrıca dil bilgisi ile ilgili merak ettiğiniz konulara Arapça Dil Bilgisi bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

 

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Arapçaya sıfırdan başlamak isteyenler, yıllardır Arapça çalıştığı halde bir türlü konuşamayanlar, Arapçada artık boşuna kürek çektiğini düşünmeye başlayanlar…

Evinizde, işyerinizde, kursa gitmeden, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla Arapça öğrenebilirsiniz. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin!

2 Ocak 2021

0 responses on "Arapça Dil Bilgisi Zor mu?"

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Uygulama © HETA WEB. Tüm Hakları Saklıdır.