Arapça Dil Bilgisi Zor mu?

arapca-ogrenme-yontemleri-05

Arapça Dil Bilgisi Zor mu?

Arapça Dil Bilgisi Zor mu?

Yıllarca Arapça çalışanların, dirsek çürütenlerin bir türlü Arapça konuşamaması şehir efsanesi değildir. Hal böyle olunca da hemen “Arapça çok zor bir dil” “Arapça dil bilgisi çok zor” “Arapça dil bilgisini anlamak mümkün değil” gibi damgalarla bu güzelim dil suçlanır. Peki ya o yıllarca Arapça çalışanlar doğru yöntemlerle çalışmadılarsa?

Kuralsız dil olmaz, her dilin kendine göre kuralları vardır. Arapça öğrenenler nispeten daha şanslılar çünkü Arapça dil bilgisi kuralları belki de dünyanın en matematiksel kurallarıdır. Temel gramer kurallarını öğrendikten sonra detayları zamana yayarak çalışırsanız hiç zorlanmadan Arapça dil bilgisini öğrenmiş olursunuz. Arapça dil bilgisi kurallarına gömülüp boğulmayın, bu sizi yorar ve soğutur. Kuralları kullandıkça öğrenirsiniz, kuru kuru formül gibi okuyarak dil bilgisini öğrenemezsiniz. O halde bir kuralı öğrendiniz mi, hemen uygulayın! Sonra diğer kurala geçersiniz. Arapça dil bilgisi denilince akla hemen Sarf ve Nahiv gelir. Sarf kelime yapılarını, nahiv ise cümle yapılarını inceler. Arapçaya yeni başlayacaklara bizim önerimiz, öğrenmeye asla sırf dil bilgisi çalışarak başlamayın. Sizi hemen konuşturacak en temel diyaloglarla öğrenmeye başlayın. Merhaba, nasılsın?, iyiyim, adım şu, senin adın ne, nerelisin, şuralıyım gibi.. Bu metodu uygulayan bir çok kitap veya dil setine ulaşmanız mümkün. Sitemizde de Arapça pdf dokümanlar bölümünde bir çok dokümana ulaşabilirsiniz. Ayrıca dil bilgisi ile ilgili merak ettiğiniz konulara Arapça Dil Bilgisi bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

 

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Eğer Arapça öğrenmeye niyetlendiyseniz, Arapça öğrenmeye nereden başlamalı? Nasıl bir metod izlenmeli? Nelere çalışmalı? Arapça öğrenmenin püf noktaları nelerdir? Arapça öğrenmek zor mu? gibi sorular kafanızda uçuşuyor demektir.

Arapça öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. Bu ön yargıdan kurtularak çalışmalara başlamanızda fayda var. Tüm bu sorularınızın cevaplarını el yordamıyla internetten şurdan burdan toparlayarak bulabilirsiniz. Fakat kendi kendine Arapça öğrenme çabası sizi ancak belirli bir yere kadar götürür. Arapçayı gerçek anlamda öğrenmek için sizi doğru yönlendirecek, bu yolu sizinle birlikte yürüyerek size rehberlik yapacak bir Arapça uzman desteği almanız şarttır.

Yanlış metodlarla veya metodsuzluklarla boğuşarak vakit kaybetmek ve hedeflerinizi sürekli ertelemek yerine Arapça Özel Derslerimize katılarak, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla profesyonel anlamda Arapça öğrenebilirsiniz. Bize ulaşın, taleplerinizi ve hedeflerinizi masaya yatıralım, nasıl çalışacağımıza, Arapça öğrenirken nasıl bir yol haritası izleyeceğimize birlikte karar verelim. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin! Hemen bize ulaşın!

ARAPÇA UZMANI

Yorum Yok