Arapça Günlük Tutmak

Arapça Günlük Tutmak

Arapça günlük tutmak,  orta seviye veya biraz üstü öğreniciler için uygulanması şart olan önemli bir yöntemdir. Arapça yazma alışkanlığı, yaşadıklarınızı Arapça olarak anlatabilme yeteneğinizi geliştirecektir. Hatta tüm eğitim sürecini kayıt altına almak isteyenler için Arapça günlük tutmak, daha ilk dersten yapılması gereken bir şey. “Bugün Arapça öğrenmeye başladım” diye yazdığınız ilk sayfaya bir zaman sonra geri dönüp baktığınızda aldığınız yolu daha rahat görebilirsiniz. İlk etapta dersin nasıl geçtiğini, neleri öğrendiğinizi, nelerde zorluk çektiğinizi Türkçe olarak yazabilirsiniz. Bilginiz arttıkça artık yaşadıklarınızı, hislerinizi, karşılaştıklarınızı Arapça olarak yazmaya başlayacaksınız.

Arapça Günlük Nasıl Tutulur?

Sağ elle tutulur demeyeceğiz tabi ki 🙂 Günlük tutmanın da sizin eğitiminizi destekleyici unsurları olmalı, peki onlar neler?

  1. Günlüğünüz mümkünse çizgisiz bir defter olmalı ve kurşun kalem kullanmalısınız. İlk etapta bolca hata yapacağınızdan silebilmeniz önemli.
  2. Günlüğünüz mümkünse cebinize, çantanıza sığacak büyüklükte olmalı ki ilginizi çeken şeyi, yazmak istediğiniz bir hissi hemen not alabilin. Veya arzu ederseniz evde temize çekin.
  3. İlk etapta günlüğü ağırlıklı olarak Türkçe tutun. Arada bildiğiniz Arapça kelimeler varsa onları Arapça yazın. (Latin harfleriyle değil)
  4. Arapça anlattığınız bir şeyde kelime aklınıza gelmedi mi veya bilmiyor musunuz? Türkçesini yazın, kelimenin üstüne bir dipnot numarası koyun, alta dipnot olarak Arapçasını bulup yazın.
  5. Basma kalıp cümleler yazmayın, gerçekten günlük tutun!

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Arapçaya sıfırdan başlamak isteyenler, yıllardır Arapça çalıştığı halde bir türlü konuşamayanlar, Arapçada artık boşuna kürek çektiğini düşünmeye başlayanlar…

Evinizde, işyerinizde, kursa gitmeden, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla Arapça öğrenebilirsiniz. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin!

2 Ocak 2021

0 responses on "Arapça Günlük Tutmak"

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Uygulama © HETA WEB. Tüm Hakları Saklıdır.