Arapça Kelime Ezberleme Yöntemleri

arapca-ogrenme-yontemleri-06

Arapça Kelime Ezberleme Yöntemleri

Arapça Kelime Ezberleme Yöntemleri

Arapça öğrenme süreci boyunca her gün yeni kelimelerle tanışacaksınız, bu çok normal ve olması gereken. Aslında şöyle bir avantajınız var. Bugün kullandığınız kelimelerin neredeyse %40’ı Arapça kökenli. Kitap, defter, kalem, şey, yani, teşekkür, merhaba, kelime, cümle, seri, zayıf, kahve, çay, çorba, meşrubat, zeytin, cami, insan, hayvan, dünya… böyle Türkçe konuşurken kullandığımız 6500 civarında Arapça kökenli kelime tespit edilmiş. Bu ne demek, kelimeleri çok hızlı öğrenebilirsiniz demek!

Bu arada merak edenler için Türkçe’de kullanılan Arapça kelimeler listesini indirmek için tıklayın

O halde kelime ezberlemek için uygulamanız gerekenler şunlar olmalı:

  1. Günlük kelime hedefiniz olsun. Günde mesela en az 5 yeni kelime ezberleyin.
  2. Kelimelere ihtiyaç duyun. Diğer bir deyişle, ihtiyaç duyduğunuz kelimeleri ezberleyin çünkü bu daha kolaydır. Hayatınızda yaşamadığınız kelimeleri ezberlemeniz daha zor olur ve kullanmayacağınız kelimeleri ezberlemeniz sadece size faydasız yük getirir.
  3. Çok klasik gelebilir ama her kelimeyi sizin için anlam ifade eden bir cümle içinde kullanın, onu zihninizde şekillendirin, hayatınıza dahil edin.
  4. Mutlaka kelimeleri tuttuğunuz bir kelime defteriniz olsun. Defterinizi alfabetik olarak düzenleyin.
  5. Kelimeleri not alırken Arap harfleriyle yazın, sadece anlamlarını Latin harfleriyle yazın. Kelimeyi Arap Alfabesini kullanarak yazmak akılda kalıcılığı arttırmaktadır.
  6. Kelime ezberleten teknolojileri (android, ios, oyunlar vs.) kullanın.

Kelime ezberleten şu uygulamaları tavsiye edebiliriz:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funeasylearn.arabic&hl=tr

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.learn.common.arabic.vocabulary.words.learning.phrases

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qv.quranvocabulary&hl=tr

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Eğer Arapça öğrenmeye niyetlendiyseniz, Arapça öğrenmeye nereden başlamalı? Nasıl bir metod izlenmeli? Nelere çalışmalı? Arapça öğrenmenin püf noktaları nelerdir? Arapça öğrenmek zor mu? gibi sorular kafanızda uçuşuyor demektir.

Arapça öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. Bu ön yargıdan kurtularak çalışmalara başlamanızda fayda var. Tüm bu sorularınızın cevaplarını el yordamıyla internetten şurdan burdan toparlayarak bulabilirsiniz. Fakat kendi kendine Arapça öğrenme çabası sizi ancak belirli bir yere kadar götürür. Arapçayı gerçek anlamda öğrenmek için sizi doğru yönlendirecek, bu yolu sizinle birlikte yürüyerek size rehberlik yapacak bir Arapça uzman desteği almanız şarttır.

Yanlış metodlarla veya metodsuzluklarla boğuşarak vakit kaybetmek ve hedeflerinizi sürekli ertelemek yerine Arapça Özel Derslerimize katılarak, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla profesyonel anlamda Arapça öğrenebilirsiniz. Bize ulaşın, taleplerinizi ve hedeflerinizi masaya yatıralım, nasıl çalışacağımıza, Arapça öğrenirken nasıl bir yol haritası izleyeceğimize birlikte karar verelim. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin! Hemen bize ulaşın!

ARAPÇA UZMANI

Yorum Yok