Arapça Tecrübenin Sesine Kulak Ver

Arapça Öğrenirken Tecrübenin Sesine Kulak Ver

Daha önce bir dil öğrenme girişiminiz olduysa ve başarısızlıkla sonuçlandıysa, nasıl öğrenemeyeceğinizi biliyorsunuz demektir! Bu bilgiyi asla yabana atmayın. Belki yıllarca Arapça ile uğraştınız.. Belki Arapçaya başladınız ve bir süre sonra zor olduğuna karar vererek bıraktınız… Belki hala inatla çalışıyorsunuz ama istediğiniz verimi alamıyorsunuz. O zaman müthiş bir tecrübe havuzunuz var demektir. Ne yapmıştım ki veya yapmamıştım ki öğrenemedim veya öğrenemiyorum? tesbitinden başlayarak kendinizi sıkı bir sorgulamaya çekin, dikkat etmeniz gereken noktaları tespit edin. Çalışmalarınızı mı aksattınız, yanlış metodlar mı denediniz, zamanlamanız mı kötüydü, Arapçaya karşı iştahınızı mı kaybettiniz? Bu soruların cevapları oluşturacağınız çalışma takviminde çok önemli bir yer tutacaktır.

İlk defa bir dil öğreniyorsanız,

Arapça dünya üzerinde 25 civarında ülkede milyonlarca kişinin konuştuğu, Birleşmiş Milletlerin 5. Resmi dil olarak kabul ettiği, Türkiye’de ticari, ekonomik, kültürel önemi gittikçe artan bir dildir. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in Arapça olması da bu dile ayrı bir hususiyet katmaktadır.

O halde, sıkı bir kampa girmek üzere olduğunuzun farkına varmalısınız. Yeryüzünün en etkili dillerinden birini olan Arapçayı öğrenmeye karar vermeniz demek, minimum bir yılınızı disiplinli, “günü gününe” bir çalışmaya göre takvimlendirmeniz demektir. Günlük çalışma takviminizi aksatmadan uygulamalısınız.

Arapça öğrenmek için kendinize bir çalışma programı çizemiyorsanız, neyi nasıl çalışacağınızı bilemiyorsanız uzmanlarımızdan da destek alabilirsiniz, hemen info@arapcadeposu.com adresine “Arapça öğrenmek istiyorum” başlıklı bir mail atın!

 

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Arapçaya sıfırdan başlamak isteyenler, yıllardır Arapça çalıştığı halde bir türlü konuşamayanlar, Arapçada artık boşuna kürek çektiğini düşünmeye başlayanlar…

Evinizde, işyerinizde, kursa gitmeden, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla Arapça öğrenebilirsiniz. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin!

2 Ocak 2021

0 responses on "Arapça Tecrübenin Sesine Kulak Ver"

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Uygulama © HETA WEB. Tüm Hakları Saklıdır.