Arapça Öğrenme Tarzınızı Tanıyın

arapca-ogrenme-yontemleri-01

Arapça Öğrenme Tarzınızı Tanıyın

Arapça Öğrenme Tarzınızı Tanıyın!

Herkesin farklı bir öğrenme yolu vardır. Dil eğitiminde “akılda kalma” durumu çok önemli. Bir şeyi çabuk anlamak ve akılda kalmasını sağlamak için nasıl öğrendiğinizi keşfetmenizde fayda var.
Bunu mutlaka yaşamışsınızdır, siz birşey öğrenirken nasıl öğrenirsiniz? Kimisi duyarak, kimisi okuyarak, kimisi yazarak daha iyi öğrenir. Peki siz hangi kategoridesiniz? Bu tespitiniz sizin Arapça öğrenme tarzınızı tanımanıza yardımcı olacaktır.

Arapça öğrenmeye çalışan herkesin değişik bir tarzı vardır. Hemen basit bir örnek verelim, yeni öğrendiğiniz kelimeleri akılda tutmak için siz hangisini yapardınız?

  1. Avucuma yazarım
  2. Defterime yazarım
  3. Kelime kartı yaparım
  4. Bir kaç kere dinlerim, aklımda kalır.
  5. Bol bol okurum.

İşte bu tarz seçimleriniz sizin Arapça öğrenme tarzınızı belirler. Kimimiz duyarak daha iyi öğrenir, kimimiz yazmadığı şeyi asla aklında tutamaz, kimimiz okuyarak hemen anlar, kimimiz defalarca okur, özet çıkartır. Her yiğidin yoğurt yemesi farklı olsa da, bilimsel araştırmalar göstermiştir ki, okuma – yazma – dinleme üçgenini sağlam ve dengeli kullananlar daha hızlı öğrenmektedir.

O halde ilk işiniz, öğrenme tarzınızı tanımak ve geliştirmek olsun. Bu güne kadar örneğin dinlemeye hiç önem vermediyseniz Arapça dinlemeler yapmayı planlarınız arasına almalısınız. Arapça öğrenmek için yapacağınız çalışmaları mutlaka planlamalısınız. Arapça Öğrenme Yöntemleri başlıklı bölümde yer alan metodlar, Arapça çalışma planınızı oluşturmakta size fikir verecektir.

Eğer çok emin değilseniz ki bizim tavsiyemiz bu yöndedir, yazma-okuma-dinleme üçlüsünü eşit ağırlıkta kullanmanızı öneririz. Yani Arapça öğrenme tarzınızda hem Arapça yazma, hem Arapça okuma, hem de Arapça dinleme mutlaka olmalıdır. Hele hele Arapça öğrenirken yeni bir alfabe öğreneceksiniz, mutlaka yazarak çalışmanızda fayda var.

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Eğer Arapça öğrenmeye niyetlendiyseniz, Arapça öğrenmeye nereden başlamalı? Nasıl bir metod izlenmeli? Nelere çalışmalı? Arapça öğrenmenin püf noktaları nelerdir? Arapça öğrenmek zor mu? gibi sorular kafanızda uçuşuyor demektir.

Arapça öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. Bu ön yargıdan kurtularak çalışmalara başlamanızda fayda var. Tüm bu sorularınızın cevaplarını el yordamıyla internetten şurdan burdan toparlayarak bulabilirsiniz. Fakat kendi kendine Arapça öğrenme çabası sizi ancak belirli bir yere kadar götürür. Arapçayı gerçek anlamda öğrenmek için sizi doğru yönlendirecek, bu yolu sizinle birlikte yürüyerek size rehberlik yapacak bir Arapça uzman desteği almanız şarttır.

Yanlış metodlarla veya metodsuzluklarla boğuşarak vakit kaybetmek ve hedeflerinizi sürekli ertelemek yerine Arapça Özel Derslerimize katılarak, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla profesyonel anlamda Arapça öğrenebilirsiniz. Bize ulaşın, taleplerinizi ve hedeflerinizi masaya yatıralım, nasıl çalışacağımıza, Arapça öğrenirken nasıl bir yol haritası izleyeceğimize birlikte karar verelim. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin! Hemen bize ulaşın!

ARAPÇA UZMANI

Yorum Yok