Arapça Yazmak Önemli mi?

arapca-ogrenme-yontemleri-07

Arapça Yazmak Önemli mi?

Arapça yazmak kesinlikle akılda kalıcılığı arttıran bir unsur!

Kur’an’da da “Kalem” suresi ve yazmaya yemin edilen ayetler olduğu düşünülürse, öğrenme sürecinde yazmanın ne kadar önemli olduğu bir kez daha kendini belli etmiş olur. O zaman Arap Alfabesini daha ilk derslerden itibaren yazmaya başlamanız lazım. Arapçaya sıfırdan başlıyorsanız Arap Alfabesi ile yazmak size imkansızmış gibi gelebilir. Aslında hiç de öyle değil. Başta bir takım çizgilerle resimler çizdiğinizi farzedin. Her harfin yazılış şekillerini taklit etmeye çalışın. Şu adreste harfler, hareke sistemi ve okuma kurallarıyla ilgili temel bilgileri izleyebilirsiniz.

Arapça Alfabe, Harekeler ve Okuma Sistemi

İlk başta yazınız eğri büğrü olacak, önemli değil. Zamanla hem yazınızın güzelleştiğini hem de yazdıklarınızın aklınızda daha kolay kaldığını göreceksiniz. Üstelik alfabeyi daha iyi tanıyacağınızdan okumanız da hızlanacak. Tabi burada ilk etapta kalemle yazmaktan bahsediyoruz. Bunun ikinci aşaması bilgisayarınızın klavyesinde Arapça yazabilmek olmalı!

Arapça klavye ayarları için takip edebileceğiniz iki yol var. İsterseniz PC kullanıcıları için windowsun kendi dil ayarlarından gerekli değişiklikleri yaparak klavyenizi Arapça – Türkçe geçişli yapabilirsiniz:

şu adresten istifade edebilirsiniz:

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/add-or-change-an-input-language

 

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Eğer Arapça öğrenmeye niyetlendiyseniz, Arapça öğrenmeye nereden başlamalı? Nasıl bir metod izlenmeli? Nelere çalışmalı? Arapça öğrenmenin püf noktaları nelerdir? Arapça öğrenmek zor mu? gibi sorular kafanızda uçuşuyor demektir.

Arapça öğrenmek sanıldığı kadar zor değildir. Bu ön yargıdan kurtularak çalışmalara başlamanızda fayda var. Tüm bu sorularınızın cevaplarını el yordamıyla internetten şurdan burdan toparlayarak bulabilirsiniz. Fakat kendi kendine Arapça öğrenme çabası sizi ancak belirli bir yere kadar götürür. Arapçayı gerçek anlamda öğrenmek için sizi doğru yönlendirecek, bu yolu sizinle birlikte yürüyerek size rehberlik yapacak bir Arapça uzman desteği almanız şarttır.

Yanlış metodlarla veya metodsuzluklarla boğuşarak vakit kaybetmek ve hedeflerinizi sürekli ertelemek yerine Arapça Özel Derslerimize katılarak, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla profesyonel anlamda Arapça öğrenebilirsiniz. Bize ulaşın, taleplerinizi ve hedeflerinizi masaya yatıralım, nasıl çalışacağımıza, Arapça öğrenirken nasıl bir yol haritası izleyeceğimize birlikte karar verelim. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin! Hemen bize ulaşın!

ARAPÇA UZMANI

Yorum Yok