Arapça Yazmak Önemli mi?

Arapça yazmak kesinlikle akılda kalıcılığı arttıran bir unsur!

Kur’an’da da “Kalem” suresi ve yazmaya yemin edilen ayetler olduğu düşünülürse, öğrenme sürecinde yazmanın ne kadar önemli olduğu bir kez daha kendini belli etmiş olur. O zaman Arap Alfabesini daha ilk derslerden itibaren yazmaya başlamanız lazım. Arapçaya sıfırdan başlıyorsanız Arap Alfabesi ile yazmak size imkansızmış gibi gelebilir. Aslında hiç de öyle değil. Başta bir takım çizgilerle resimler çizdiğinizi farzedin. Her harfin yazılış şekillerini taklit etmeye çalışın. Şu adreste harfler, hareke sistemi ve okuma kurallarıyla ilgili temel bilgileri izleyebilirsiniz.

Arapça Alfabe, Harekeler ve Okuma Sistemi

İlk başta yazınız eğri büğrü olacak, önemli değil. Zamanla hem yazınızın güzelleştiğini hem de yazdıklarınızın aklınızda daha kolay kaldığını göreceksiniz. Üstelik alfabeyi daha iyi tanıyacağınızdan okumanız da hızlanacak. Tabi burada ilk etapta kalemle yazmaktan bahsediyoruz. Bunun ikinci aşaması bilgisayarınızın klavyesinde Arapça yazabilmek olmalı!

Arapça klavye ayarları için takip edebileceğiniz iki yol var. İsterseniz PC kullanıcıları için windowsun kendi dil ayarlarından gerekli değişiklikleri yaparak klavyenizi Arapça – Türkçe geçişli yapabilirsiniz:

şu adresten istifade edebilirsiniz:

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/add-or-change-an-input-language

 

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Arapçaya sıfırdan başlamak isteyenler, yıllardır Arapça çalıştığı halde bir türlü konuşamayanlar, Arapçada artık boşuna kürek çektiğini düşünmeye başlayanlar…

Evinizde, işyerinizde, kursa gitmeden, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla Arapça öğrenebilirsiniz. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin!

2 Ocak 2021

0 responses on "Arapça Yazmak Önemli mi?"

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Uygulama © HETA WEB. Tüm Hakları Saklıdır.