Arapça Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

Batılıların yaptığı çalışmaya göre Arapça en zor öğrenilen diller kategorisinde yer alıyor. Ancak Türkler’in Arapça öğrenme noktasında bir takım avantajları var. Bir çok noktada ortak bir kültüre sahip olmamız, tarihte uzun yıllar Arapların Türk yönetiminde idare edilmesi ve aynı dine mensup olmamız sebebiyle Türkçede bir çok Arapça kelime ve Arapçada da bir çok Türkçe kelime bulunuyor.

Arapça öğrenimi sürecinde her ne kadar Batılılara göre bir takım avantajlarımız olsa da, bu süreci tamamen etkileyen bir kaç husus var.

Arapça öğrenme süresini değiştiren etkenler nelerdir?

  1. Arapça Öğreniminde Kişisel Etkenler
    Arapça öğrenmek isteyen kişinin isteği, motivasyonu, onu motive eden sebeplerin devamlılığı ve geçerliliği, kişinin dil öğrenimine olan yatkınlığı, çalışma disiplini, sabrı ve özverisi, daha önce herhangi bir dil öğrenme tecrübesi yaşamış olup olmaması bir kişinin Arapça öğrenim süresini kısaltabilir veya uzatabilir.
  2. Arapça Öğreniminde Metot Etkeni
    Arapça öğrenmek isteyen kişinin kendi başına seçtiği metot veya gittiği kurum/kurs/öğretmen tarafından uygulanan metot Arapça öğrenim süresini etkiler.
  3. Arapça Öğreniminde Öğretmen Etkeni
    Arapça öğrenmek isteyen kişinin bu yolu birlikte yürüdüğü öğretmeni, süreci doğrudan etkileyen faktörlerden biridir. Öğretmenin kendini yeterince geliştirmiş olup olmaması, öğrencisiyle kurduğu sağlıklı iletişim, öğretmenin yeniliklere açık olması gibi durumlar Arapça öğrenim süresini değiştirebilir.

Aşağıdaki videoda Arapça çalışmaya nereden ve nasıl başlanmalı, Arapçada fasih ve lehçe arasındaki farklar, Arapça öğrenmek ne kadar sürer, nasıl bir çalışma izlemeli gibi konularla alakalı işinize oldukça yarayacak bilgileri bulabilirsiniz:

Videoda bahsi geçen konularla ilgili linkleri aşağıda bulabilirsiniz:

Arapça Türkçe Ortak Kelimeler: https://www.arapcadeposu.com/arapca-cesitli-dokumanlar-turkce-arapca-ortak-kelimeler

Ders Programlarımız:

Sıfırdan Arapça Dersleri

Arapça Konuşma Dersleri

AÖF Arapça 1 Dersleri

AÖF Arapça 2 Dersleri

AÖF Arapça 3 Dersleri

AÖF Arapça 4 Dersleri

Yds-Yökdil-Ydt Dersleri

Modern Farsça Dersleri

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Arapçaya sıfırdan başlamak isteyenler, yıllardır Arapça çalıştığı halde bir türlü konuşamayanlar, Arapçada artık boşuna kürek çektiğini düşünmeye başlayanlar…

Evinizde, işyerinizde, kursa gitmeden, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla Arapça öğrenebilirsiniz. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin!

0 responses on "Arapça Öğrenmek Ne Kadar Sürer?"

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Uygulama © HETA WEB. Tüm Hakları Saklıdır.