AOF İlahiyat Arapça

AOF İlahiyat Arapça Nedir?

AOF Arapça,  Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat Önlisans Programı kapsamında okutulan, 4 döneme ayrılmış toplam 2 yılı kapsayan bir programdır. Dersler Arapça 1, Arapça 2, Arapça 3 ve Arapça 4 dönemlerinden oluşur. AÖF Arapça derslerinde Arapça Dil Bilgisinin temel konuları işlenir. Üniteler bir okuma parçası, Arapça dil bilgisi bölümü ve alıştırmaları kapsar. AOF ilahiyat Arapça ders müfredatı, katılımcıların imam hatip mezunu oldukları varsayılarak düzenlendiğinden, sıfırdan Arapçaya başlayacaklar için ilk etapta zor gelebilir. Yeni müfredatla birlikte alfabe, okuma yazma kuralları, hareke sistemi ve basit cümle unsurlarının tanıtıldığı Arapçaya Giriş bölümü eklenerek sıfırdan gelen öğrencilerin bir nebze olsun rahat etmeleri sağlanmıştır. Çünkü bu müfredatı okuyan öğrencilerin Arap alfabesini okuyup yazabilmeleri, isim ve fiil cümlelelerinin basit unsurlarını bilmeleri, kelime yapısı hakkında temel bilgilere sahip olmaları gerekir. Siz de eğer sıfır Arapça bilgisi ile bu bölüme girdiyseniz ilk etapta bu temel kuralları anlamakta biraz zorlanabilirsiniz. Sıfır Arapça ile bu bölüme başlayıp derslerimize katılan tüm öğrencilerimiz yüksek puanlarla mezun olmuşlardır. Öğrenci yorumları bölümünden yorumları okuyabilirsiniz. Siz de Arapcadeposu.com‘da yayınlanan AOF Arapça derslerini takip ederek Arapça sınavlarından yüksek puanlar alabilirsiniz.

AOF İlahiyat Arapça Derslerimiz Neleri Kapsıyor?

Derslerimizde ünitelerin kapsadığı Arapça Dil Bilgisi konuları sıfır düzeyindeki bir öğrencinin bile anlayabileceği basitlikte işlendikten sonra her üniteye ait daha önceki yıllarda çıkmış olan soruların detaylı çözümleri anlatılmaktadır.  Öğrenciyi gereksiz bilgilerle meşgul etmeden, kafasını ağır gramer bilgileriyle karıştırmadan direk çözüm odaklı, konuyu sadeleştiren, basit ve anlaşılır bir şekilde anlatan ders videolarımız her bir ünite için ortalama 1,5 saatlik bir süreyi kapsar.

Önceki yıllarda çıkmış olan AÖF Arapça sorularının anlatılarak çözülmesi sayesinde öğrencilerin dil bilgisini kavramaları kolaylaşır ve konu iyice pekişir.

AOF Arapça 1 Örnek Ders Anlatımı ve Soru Çözümleri

AOF İlahiyat Arapça Derslerine Nasıl Çalışmalı?

Arapça ile ilgili tüm çalışmalar bir yoğunlaşma gerektirir. Düzenli ve sistemli çalışılmadığı sürece Arapça öğrenmek mümkün olamayacağı gibi, sınavlardan da yüksek puanlar alınması maalesef mümkün değildir. Bu nedenle AÖF İlahiyat Arapça derslerine düzenli bir şekilde çalışmanız gerekiyor. Özellikle sıfırdan Arapça gören öğrenci arkadaşlar için sistemli çalışma çok önemli. Peki bu çalışma nasıl olmalı? AÖF İlahiyat Arapça üniteleri 3 ana bölümden oluşuyor.

AÖF İlahiyat Arapça ünitelerinin işlediği konular bir biriyle bağlantılı olduğundan bir üniteyi tam olarak anlamadan diğerine geçmemenizi öneririz.

AÖF İlahiyat Arapça konularıyla ilgili profesyonel destek almak isterseniz buraya tıklayarak derslerimize katılabilirsiniz.

AOF İlahiyat Arapça Sınavında Sorular Nerelerden Çıkıyor?

AOF İlahiyat Arapça sınavlarında 20 soru sorulmaktadır. Ara sınav (vize)  – dönem sonu sınavı (final) – bütünleme – tek ders gibi sınavlar uygulanmaktadır. İlahiyat Arapça dersleriyle alakalı sorulan 20 sorunun dağılımı genelde şu şekilde olmaktadır.

Sorulan soruların çoğunluğu her sene yeni üretilen sorular olmakla birlikte bu yeni sorular aslında önceki yıllarda sorulan sorularla biraz oynanmış, kelimeleri veya diziliş sıraları değiştirilmiş sorular olmaktadır. Hatta bazen birebir aynı soruların sorulduğu da görülmektedir. Bir sınavda önceki yıllarda sorulmuş bir sorunun aynen çıkma olasılığı %10 – %20 arasıdır. Biraz değiştirilmiş şekilde çıkma olasılığı ise %40 civarındadır. Geriye kalan %40’lik kısım daha önce hiç sorulmamış  sorulardan oluşur.

AÖF İlahiyat Arapça konularıyla ilgili profesyonel destek almak isterseniz buraya tıklayarak derslerimize katılabilirsiniz.

AOF İLAHİYAT ARAPÇA DERSLERİNDEN GEÇMEK İÇİN NE YAPMAK LAZIM?

1. AOF İlahiyat Arapça Derslerinden Geçmek için Düzenli Çalışın!

Öncelikle kafanızdaki “Arapça çok zor” ön yargısından kurtulmanız lazım. Düzenli ve sistemli bir şekilde çalıştıktan ve iyi profesyonel bir yönlendirmeyle çok rahatlıkla hiç zorlanmadan öğreneceğiniz ve sınıfınızı geçebileceğiniz bir derstir AOF Arapça.. Her gün düzenli olarak ünitelere çalışmanız sizi rahatlatacaktır. Yani Arapçayı sadece sınıf geçmek için aşmanız gereken bir engel olarak görmek yerine, size çok büyük ufaklar açacak, yeni yeni kapılar açabilecek değerli bir anahtar olarak düşünmelisiniz. O halde yapmanız gereken Arapçayı ciddiye almak.

2. AOF İlahiyat Arapça Derslerinden Geçmek için Derslerimize Katılın!

Sitemizde yayınlanan AOF İlahiyat Arapça Konu Anlatımlı Soru Çözümleri derslerimize katılmanızı öneririz. Bu derslerde Arapça ünitelerinin konuları detaylı ve basit bir dille işlendikten sonra alıştırmalar ve sınavlarda çıkmış sorular detaylı ve kolay anlaşılır bir şekilde açıklanarak çözülmekte, son derece basit ve anlaşılır bir dille soru çözüm teknikleri, işinizi kolaylaştırılacak soru çözüm tüyoları verilmektedir.

Derslerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayarak derslerimizi inceleyebilirsiniz.

AOF Arapça 3 Örnek Ders Anlatımı ve Alıştırma Çözümleri

AOF İLAHİYAT ARAPÇA DERSLERİ

0 responses on "AOF İlahiyat Arapça"

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Uygulama © HETA WEB. Tüm Hakları Saklıdır.