Sıfırdan Arapça Dersleri

Arapça öğrenmek için çok istekli olup da bir türlü cesaret edemeyenler, deneyip deneyip “olmuyor” diyerek öğrenmekten vazgeçenler… Sizleri Arapça öğrenmenin çok kolay olduğu bir programa davet ediyoruz. Yanlış anlamayın, size bir mucizeden bahsetmiyoruz, ancak Arapçaya duyduğunuz ilgi ve sevgiyi, Arapça öğrenmek için harcayacağınız enerjiyi en doğru şekilde nasıl yönlendirmeniz gerektiğini iyi biliyoruz. Belki de bir çok yerde gördüğünüz “5 günde Arapça” veya “uyurken Arapça öğrenin” gibi ticari amaçlı kestirme yollarla değil, gerçek anlamda profesyonel bir çalışmayla, ciddi ve disiplinli bir eğitim programıyla en iyi şekilde Arapça öğrenmeye sizi davet ediyoruz.

  • Öğrenmeye en baştan başlıyoruz, adı üstünde “Sıfırdan Arapça” O yüzden “ben hiç bir şey bilmiyorum” diyerek çekimser kalmanıza gerek yok.
  • Uygulayacağımız müfredatla ilgili tüm dökümanları size biz veriyoruz. Herhangi bir kitap vs. almanıza gerek yok.
  • İlk dersten itibaren Arapça konuşmaya başlıyoruz. Yavaş yavaş Arapçayı günlük hayatımızın içine alıyoruz.
  • Bol bol diyalog yapıyoruz, metinler üzerinde çalışıyoruz. Gözünüz korkmasın, önce çok basitten gidiyoruz.
  • Asla ağır gramer – dilbilgisi çalışması yapmıyoruz. Dilbilgisi kurallarını siz farkına varmadan öğretmiş oluyoruz.
  • Çok farklı sahalardan örneklerle çalışıyoruz. Derslerimizde bir lokanta diyoloğu, maceralı bir uçak yolculuğu veya bir Arap toplumunda kadınları konumunu ele alan bir yazının içinde kendinizi bulabilirsiniz. Çok basitten yavaş yavaş daha profesyonel çalışmalara sizi yönlendiriyoruz.
  • Mutlaka günlük hayatımızla bağlıntılar kuruyoruz. Pat diye camide duyduğunuz bir ayetin anlamını artık anladığınızı farkedebilir veya bir alış veriş merkezinde yaşadığınız bir olayı anlatıyor olabilirsiniz.
  • Çalışma saatlerimiz son derece esnek. Minimum haftada 2 saat olmak üzere çalışma takvimimizi belirliyoruz, ders haricinde bir sonraki derse kadar mutlaka günlük en az 1 saatinizi alacak ek çalışmalarla sizi besliyoruz.

ARAPÇA ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Arapça Öğrenmek Sandığınız Kadar Zor Değil!

Arapçaya sıfırdan başlamak isteyenler, yıllardır Arapça çalıştığı halde bir türlü konuşamayanlar, Arapçada artık boşuna kürek çektiğini düşünmeye başlayanlar…

Evinizde, işyerinizde, kursa gitmeden, sıkılmadan, bunalmadan, en kolay metodlarla Arapça öğrenebilirsiniz. Üşenmeyin, ertelemeyin, vazgeçmeyin!

ARAPÇA ÖĞRENME YÖNTEMLERİ

Arapça Kitap Okumak

Arapça Kitap Okumak Orta seviyenin üzerine çıkanlar için mutlaka uygulanması gereken bir yöntemdir. Seviyenize uygun basit bir kitapla okumaya başlayın. …

Arapça Sözlük Kullanmak

Arapça Sözlük Kullanmanın Püf Noktaları

Arapça Tecrübenin Sesine Kulak Ver

Arapça Öğrenirken Tecrübenin Sesine Kulak Ver Daha önce bir dil öğrenme girişiminiz olduysa ve başarısızlıkla sonuçlandıysa, nasıl öğrenemeyeceğinizi biliyorsunuz demektir! …

ÖĞRENCİLERİMİZ DİLİN DÖRT TEMEL FONKİYONUNU AYNI ANDA ÖĞRENİYORLAR!

ARAPÇA OKUMA

Yabancı dil öğrenmenin temel unsurlarından biri okumaktır.
Derslerimizin başlangıcından itibaren öğrencilerimizi Arapça metinleri okuyacak şekilde yetiştiriyoruz. İlk seviyelerde harekeli okumalar, seviye ilerledikçe harekesiz Arapça metin okumaları öğretiliyor.

ARAPÇA YAZMA

Yabancı dil öğrenmenin temel unsurlarından bir diğeri yazmaktır.
İlk dersimizden itibaren öğrencilerimize Arapça yazma kabiliyeti kazandırıyoruz. İlk seviyelerde basit harflerin yazımıyla başlayan derslerimiz, seviye ilerledikçe profesyonel Arapça metinler yazmaya kadar ilerliyor.

ARAPÇA KONUŞMA

Yabancı dil öğrenen herkesin korkulu rüyası o dili konuşabilmektir.
İlk dersten itibaren öğrencimizle basit Arapça diyaloglar kurmaya başlıyoruz. Böylece zaman içerisinde diyalogların seviyesini arttırarak ilerliyoruz. Planlı ilerleyen bu süreç bir süre sonra öğrencimizi Arapça konuşur hale getiriyor.

ARAPÇA ANLAMA

Arapça anlama dendiğinde okuduğumuzu anlamaktan ziyade karşı tarafın söylediğini veya dinlediğimizi anlama konusunu kastediyoruz. Okuma – yazma – anlama – konuşma şeklinde sıralayabileceğimiz bir dili kullanma özelliklerinin en önemlilerinden biri de karşı tarafı anlamaktır. Bunun için bol bol dinleme alıştırmaları yapıyoruz. Konuşulanları anlamaya çalışıyor, üzerinde tartışıyoruz.

8 Mart 2021

0 responses on "Sıfırdan Arapça Dersleri"

Mesaj At

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tasarım ve Uygulama © HETA WEB. Tüm Hakları Saklıdır.